skip to Main Content

Ve třídě U Krtečků si děti upekly Honzovy buchty. Téma ,,Hrajeme si na řemesla“ provázelo mnoho činností, aktivit a her. Studentky SPGŠ si pro děti připravily hry určené k seznámení se složkami IZS, děti si hrály na hasiče, policisty i zdravotníky, seznámily se s důležitými telefonními čísly. Byli rozvíjeny cíle minimálního preventivního programu a děti si vyzkoušely různé role.

Nejvyhledávanější byly námětové hry v koutcích – v kuchyňce, u kadeřníka, v ordinaci nebo třeba v divadle.

Se studentkami SPGŠ si děti zahrály na skutečné kuchaře a kuchařky, připravovaly pomazánku.

S ,,paní doktorkou“ si děti vytvořily lékárničku z papíru se skutečnými předměty. S ,,pánem opravářem“ děti rozvíjely jemnou motoriku při šroubování šroubků, seznamovaly se s názvy různého nářadí a konstruovaly. S ,,pánem hajným“ pojmenovávaly lesní zvířátka, mohly si osahat a prohlédnout vyčiněnou kůži z lišky. Děti se seznamovaly s prací různých profesí, vedly rozhovor o tom, jaké povolání mají jejich rodiče.

Back To Top