Mateřská škola Krnov, Mikulášská 8, okres Bruntál, příspěvková organizace

Č. j: 04/2020

Opatření ředitelky školy v souvislosti s výskytem koronaviru

Na základě doporučení MŠMT číslo jednací MSMT-11703/2020-1  ze dne 10. 3. 2020

„ ….doporučujeme zvážit omezení nebo přerušení provozu mateřské školy“

projednala ředitelka školy se zřizovatelem a ostatními ředitelkami krnovských mateřských škol mimořádnou situaci a přijímá

s účinností od 16. března 2020 tato opatření k zajištění provozu školy:

1. Provoz školy bude zajišťován po dobu nezbytně nutnou, a to až do odvolání, v omezeném režimu.

1. Vzdělávání dětí ve škole bude umožněno pouze dětem pracujících rodičů, kteří nemají možnost zajištění dohledu nad svými dětmi jinou osobou.

1. Děti rodičů nezaměstnaných a na mateřské dovolené nebudou do školy docházet.

1. Úplata za vzdělávání bude pro nepřítomné děti stanovena poměrně, a to vzhledem ke skutečné délce omezení provozu školy.

1. Odhlašování stravy zůstává ve stejném režimu – každý rodič si zajistí odhlášení svého dítěte přímo v jídelně.

1. Po nezbytně nutnou dobu jsou také zrušeny veškeré návštěvy jiných zařízení /sauna, kluziště, kino, divadlo/, společné akce s rodiči i odpolední zájmové aktivity a také návštěvy jiných osob v naší škole.

1. Toto opatření se vztahuje i na děti, které plní povinné předškolní vzdělávání.

V Krnově 12. 3. 2020                                                  ____________________