skip to Main Content

Dovolila jsem si vložit i starší fotografie, kdy jsme s dětmi v zimě (bez sněhu) pečovali o krmítka a pozorovali ptačí návštěvníky naší zahrady. Po několika letech se nám poštěstilo  a na parapetu třídy U Krtečků zahnízdila hrdlička, kterou s dětmi pozorujeme. Možná tím můžeme trošku kompenzovat ztrátu dubnové akce, kdy jsme měli navštívit MŠ M. Gorkého a vidět vystoupení sokolníků.  Když půjdou kolem mateřinky děti, které jsou odhlášené až do konce srpna, mohou se na hnízdícího ptáčka také podívat. Postupně budeme přidávat další fotografie (na facebookové stránce školka mikulášská také videa).

V rámci EVVO projektu, který je dotován Moravskoslezským krajem, jsme nakoupili také pítka pro ptáčky. Děti je v tomto týdnu „smontovaly“ a vybraly místečka k umístění.

Jen jedinou fotečku s ptáčátky se mi podařilo pořídit. Hrdlička i s ptáčaty už je pryč. Můžeme doufat, že se k nám zase někdy některá zavítá, aby stavěla hnízdečko před našima očima.

Back To Top