skip to Main Content

V  týdnu od 22. února do 26. února jsme se věnovali tématu „POVOLÁNÍ“.

Aktivity byly založeny z velké části na prožitkovém učení a společně jsme užili spoustu nových zážitků, radosti i legrace. Děti si vyzkoušely povolání kuchaře, kde tvořily „dobrůtky“ z listového těsta, vařily ve velkém hrnci, následně servírovaly hotové pokrmy jako v restauraci. Nechybělo ani nakupování, tematické hry na kadeřnice, hasiče, stavitele a mnohé další profese. Společně jsme si hráli také na malíře, kdy se děti seznámily s pomůckami potřebnými k této profesi. Předškoláci si vyráběli podle názorného postupu vlastní malířskou čepici z novinových letáků.  Každý den jsme měli tematickou vycházku za poznáváním různých zaměstnání  a budov spojených s výkonem profesí.

Největší zážitek však skýtaly hry na lékaře. K tomuto účelu byly pro děti přichystány pomůcky, které jsme zapůjčili od SPgŠ a SZŠ Krnov v rámci projektu „Modernizace výuky ve zdravotnických oborech“. Děti tak měly možnost vyzkoušet si fonendoskopy, lepení náplastí, obvazování, termofólii a mnohé další lékařské pomůcky v dostatečném množství. Jako maketa pacienta nám posloužil velký plyšový medvěd. Tímto zároveň děkujeme SPgš a SZŠ za zapůjčení pomůcek ke vzdělávání.

Back To Top